Alsancak Hızlı Okuma Kursları

Birçok insan hızlı okuma teknikleri ile ilgili becerilere hakim olmasına rağmen hızlı okuma tekniğinin yararlarından pek de fazla istifade edemez. Yalnızca çok hızlı ve seri bir şekilde okuma hedefli bir hızlı okuma, anlaşılamayan metin içerisinde anlaşılmayan çok sayıda bölümün geride kalmasına ve o o bölümleri de iyi bir şekilde anlayabilmek için geriye dönüşler yapmak neticesinde ciddi zaman kayıplarına yol açabilmektedir.

Hızlı okuma becerisinden etkin bir şekilde yararlanabilmek adına verimli bir okuma yapabilmeyi göz ardı etmemek gerekir. Okuduğumuz herhangi bir yazıyı hızlı ve aynı zamanda verimli bir şekilde okumayı arzu ediyorsak bunun için okuma hızımızı 5 – 6 kat gibi ciddi oranlarda artırmamıza gerek yoktur. İzmir Alsancak Hızlı okuma ile okuma verimliliğimizi koruyabilmek için okuma hızımızı yalnızca iki ya da üç katına çıkarmak, verimli okuma tekniklerinin de uygulanmasıyla beraber bizlere ciddi anlamda zaman kazandıracaktır. Bunun yanında görsel resimleme metodunun kullanılması ile birlikte bir paragraf içerisinde bizim için o metin içerisindeki en önemli olan cümleyi hızlı bir biçimde seçebilmek ve geri kalan cümlelere takılmamak da zaman kazanma konusunda bize fazlasıyla katkı sağlayabilir. Çünkü hızlı okuma teknikleri içerisinde öğreneceğiniz bu teknik bizi yazının en can alıcı noktasına odaklar ve metin içerisindeki lüzumsuz ayrıntılarla zaman kaybetmemizi engeller.

Kelimelerden ziyade kelime öbeklerine yani cümlelere odaklı bir şekilde okumak hızlı okumanın temelini oluşturur. Okumayı öğrendiğimiz ilk anlardan itibaren zihnimiz her kelimeyi okuduktan sonra durma ve okuduğu kelimenin anlamını idrak etme üzerine şartlanmıştır. Oysa bu büyük bir vakit kaybıdır. Eğer aynı işlemi her kelimeden sonra değil her cümleden sonra yaparsak, sonuç çok daha başarılı olacaktır.

Okuma hızını en çok düşüren okurken yapılan duraklamalardır. Burada duraklamadan kastedilen tek bir kelimenin üzerinde kaç defa bekleme yapıldığıdır. İzmir Alsancak Hızlı okuma Kursları tekniklerine yeni adapte olmaya çalışan bir kişi için kelimeler üzerindeki duraklama yaklaşık olarak her iki kelimede bir kendini gösterir. Hızlı okuma çalışmaları ilerledikçe kişinin yaptığı duraklamaların sayısı ciddi düzeyde azalır ve okuma hızı da bununla doğru orantılı bir şekilde artar.

Eğer okuduğunuz bir metin üzerinde anlamını yakalamakta zorlandığınız bir nokta var ise, bu durumun farkına vardığınız anda geriye dönüş yapmak zaman kaybına neden olur. Çünkü anlaşılmayan noktaya geri dönüş yapmak dikkatinizin dağılmasına ve bunun sonucunda da okuduğunuz bölümün tamamının anlamının kaçırılmasına sebep olabilir. Hızlı okuma ile ilgili uzmanlar da bu konu ile ilgili olarak, sadece yazıyı okumanın yüksek oranda etkili olmadığını belirtiyor. Eğer yazının sonuna geldiğinizde hala duraklama yaşadığınız nokta ya da noktalarla alakalı bir tereddüt yaşıyorsanız o noktaya geri dönüş yapılacaktır. Sadece bu çok nadir olur. Yine verimsiz okuma alışkanlığı terk edildiği zaman, okuma hızı kendiliğinden en az yüzde yirmi civarında artacaktır.

Ücretsiz ön görüşme yapmak için bizden randevu almanız yeterli olacaktır. 

Hızlı Okuma eğitimleriyle ilgili detaylı bilgi için :

İzmir Hızlı Okuma eğitimi için 0(232) 422 59 54 yada 0 (535) 667 32 24 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya İzmir Hızlı Okuma Eğitimi tıklayabilirsiniz.

İzmir Karşıyaka Hızlı Okuma eğitimi için 0(232) 369 50 81 - 0(532) 100 11 65 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya İzmir Karşıyaka Hızlı Okuma Eğitimi tıklayabilirsiniz

Antalya Hızlı Okuma eğitimi için 0 242 323 73 15 yada  0 (505) 445 15 31 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya  Antalya Hızlı Okuma Eğitimi tıklayabilirsiniz.

Denizli  Hızlı Okuma eğitimi 0 (258) 213 0 999 -  0 (532) 100 11 65  numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Denizli Hızlı Okuma Eğitimi tıklayabilirsiniz.

Muğla Hızlı Okuma eğitimi 0 (252) 213 00 98  -  0 (532) 100 11 65  numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Muğla Hızlı Okuma Eğitimi tıklayabilirsiniz.
Bu makale şu konularla ilgili olabilir :hızlı okuma izmir - karşıyaka hızlı okuma - hızlı okuma kursları -

Yorumlar