Anlayarak Hızlı Okuma Programı

 Esnek bir okuyucu, okuduğu yazının içeriğine göre okuma hızını ayarlar. Bir romanla bir araştırma yazısını aynı hızda okumaz. Bunun yanı sıra, anlamak için okuduğu bir kitaba başlarken okuyucu, kendine bir takım sorular sormalıdır. Sorduğu soruların cevabını ararken okuması ve anlaması da hızlanacaktır. Ayrıca giriş bölümünü, önsözünü ve sonsözünü okumak da kitabı anlamayı kolaylaştıracaktır. Hızlı okuma, anlamayı ve öğrenmeyi kolaylaştırıcı bir etken olduğuna göre, okuma hızı arttıkça anlama ve öğrenme de bununla orantılı olarak artacaktır.
Okuma, harflerden, kelimelerden, cümlelerden bir anlam çıkarma ve beynimdeki karşılığı ile eşleştirme faaliyetidir. Bir kelimeyi okuduğumda bu beynimdeki tanıdık bir resmi ya da anlamı çağrıştırır. 
Hızlı ve etkili okuma beni daha hızlı düşünmeye ve düşüncelerimi toparlamaya zorlar. Beynime yavaş mesaj gönderdiğimde beynim boş kalacağından diğer duyu organlarımdan gelen mesajları araya sokar. Mesela gözüm başka şeylere kayar, dikkatim kulağıma gelen başka seslere yönelir. Bu yüzden konsantrasyonum bozulur, dikkatim dağılır. Oysa hızlı okumada mesajlar arasında boşluk kalmayacağından daha iyi konsantre olur ve dışarıyla ilişkimi kesebilirim.
Okuma sırasında kafa hep aynı seviyede tutulmalıdır. İleri geri sallanılmamalıdır. Dik oturulmalıdır. Sağa -sola veya öne fazla eğilmemelidir. Bu durumlar gözün çok çabuk yorulmasına ve satırlar arasında kaymalara neden olabilir. Okurken mutlaka kılavuz olarak kalem kullanılmalıdır ama okunan her kelimenin altı çizilmemelidir. Çok önemli kelimelerin ve ipuçlarının altı çizilmelidir. 
Okuma mekanındaki ısı sıcaklığı ne çok soğuk ne de çok sıcak olmalıdır. Kelimeleri tek tek okuma yerine gruplandırarak okumalıyız. Hızlı okuma hem anlamayı kolaylaştırır hem de daha az yorulmamıza neden olur. Bir diğer faydası da dikkatimizi daha çok toplamamıza yarar.

Tam 8 ayda hazırlanan bu set, anlayarak hızlı okumayı garanti eden görsel ve dinamik ilk ve tek HIZLI OKUMA setidir!

Hipnoreading ve 4 – Mat Sistemleriyle ANLAYARAK HIZLI OKUMA (A.H.O) VE HIZLI TEST ÇÖZME TAKTİKLERİ EĞİTİM SETİ
12 DVD + 1 ADET A.H.O PROGRAM CD’Sİ ve A.H.O EĞİTİM VE EGZERSİZ KİTAPLARI'ndan oluşmaktadır.
Büyük bir emek harcanan bu set; sizin yaşayabileceğiniz her türlü sorun, sorabileceğiniz her türlü soru uzmanlarımızın 12 yıllık binlerce kişiye verdikleri eğitimlerin zengin deneyimleriyle önceden değerlendirilerek hazırlandı.
Bu kadar kapsamlısı;
Bu kadar iddialısı;
Bu kadar detaylısı;
Bu kadar sistemlisi
DAHA ÖNCE HİÇ YAPILMADI!
Öğrenciler;
Sınavlarda 25 – 45 dakika zaman kazanmanın ücreti ne kadardır?
Yetişkinler;
Her okuma eyleminizi yarı yarıya kısa zamanda yapmanın ve daha iyi anlamanın ücreti sizce ne kadardır?
“Eğitim Ücreti 450 TL olan A.H.O eğitimine, bu setle 190 TL’ye sahip olacaksınız!
Üstelik, “birebir özel A.H.O” eğitiminden hiç farkı yok!
MNEMONIC ailesi olarak;
İDDİALIYIZ!
“HIZLI OKUYACAK ve ANLAYACAKSINIZ!”

Bu makale şu konularla ilgili olabilir :hızlı okuma seti - hızlı okuma eğitim seti - hızlı okuma programı - hızlı okuma eğitim seti indir - hızlı okuma görsel eğitim seti - hızlı okuma programı indir -

Yorumlar