Anlayarak Hızlı Okuma Teknikleri İzmir

Günümüzde basılan basılı materyallerde metinler genellikle daha dar kolonlar şeklinde basılmaktadır. Özellikle gazete ve dergilerde kolon kullanımına daha sık olarak rastlanmaktadır. Bahsedilen bu kolonlar, yaklaşık 5-7 cm gibi bir uzunluktaki satırlardan meydana gelmektedir. Dar şekilde yazılan kolanlar göz için büyük bir gidiş-gelişin zorunlu olduğu daha geniş satırlara nazaran çok daha basit bir şekilde gözden geçirilebilmektedir. Başka bir faydası da yukarıdan aşağıya doğru yapılan bir okuma dikkati normal okumaya göre daha çok uyarmaktadır. Metinler içerisindeki dar kolonlar genel olarak her satır üzerinde en fazla iki sapma yapmayı gerektirdiği için, okuma ile ilgili ritim konusunda çok büyük fayda sağlamaktadır.

Anlayarak Hızlı Okuma Teknikleri  İzmir Programın Hedefi:

Şuan ki okuma hızınızı 2-3 kat arttıracak, daha iyi düzeyde anlama ve kavrama yeteneğine sahip olacak ve dolayısıyla daha verimli bir okuyucu olacaksınız.

Okuma esnasında yaşadığınız dikkat ve konsantrasyon eksikliği gibi sorunları yaşamayacaksınız.

Derslerinize çalışırken kullandığınız ders kitaplarını ve destek olması amacıyla kullandığınız kaynak kitaplarınızı çok daha hızlı ve daha yüksek anlama oranıyla okuyarak ve daha hızlı bir şekilde anlayarak başarı düzeyinizi yükselteceksiniz.

*İzmir hızlı okuma teknikleri ile, girmek zorunda olduğunuz sınavlarda soruları çok daha kısa zaman içerisinde okuyup anlayarak ciddi avantajlar elde edeceksiniz.

*Sınavlara hazırlık süreci içerisinde çalıştığınız konulara çok daha iyi ve konsantre olmuş şekilde yoğunlaşacak ve daha zahmetsiz, daha iyi şekilde öğreneceksiniz. Sınavlarda karşınıza çıkan paragraf sorularını çok daha kısa süre içerisinde ve daha iyi bir şekilde okuyup anlayabileceksiniz.

*İzmir anlayarak hızlı okuma teknikleri yardımıyla daha kısa süre içerisinde daha çok sayıda kitabı daha iyi anlayarak okuyabileceksiniz.

*Anlayarak hızlı okuma teknikleri İzmir ile okuduğu metinleri daha iyi konsantre olmuş, daha verimli ve eskisinden çok daha hızlı bir şekilde okuyup anlayacaksınız. Kısacası çok daha verimli bir okuyucu durumuna geleceksiniz.

İzmir Anlayarak Hızlı Okuma Teknikleri Program İçeriği

Hızlı okuma eğitimi için ön hazırlığın yapılması( Hızlı okuma tekniklerine giriş, bir dakika içerisindeki okuma hızı ve anlama düzeyinin belirlenmesi )

Hızlı okuma ve anlamayla hakkındaki olumsuz tutumların belirlenmesi ve değiştirilmesi

Bilinçli ve bilinçaltı zihin arasında bulunan ilişki ve farklılıkların kişiye öğretilmesi

Öğrenme ile ilgili seviyelerin kavranması ve hızlı okuma tekniklerine uyarlanması

Beynimizin temel çalışma prensiplerinin öğrenilmesi

Heceleyerek okuma, iç-dış seslendirme yaparak okuma ve okurken çok sık geriye dönüşler yapma gibi hızlı okuma engellerinin tespit edilmesi ve çözülmesi

Göz-beyin arasında bulunan koordinasyonun sağlanması ve uyumun kurulması

Sağ ve sol beyin loblarının okuma açısından daha etkin duruma getirilmesi ve geliştirilmesi

Hızlı okuma için gerekli olan göz egzersizleri ile göze esneklik ve çeviklik kazandırılması

Göze daha iyi okuyabilmek için ritmik bakma ve akıcı sıçrama gibi becerilerin kazandırılması

Çeşitli özel hızlı okuma yöntemleri ile gözün yatay ve dikey aktif görme alanının genişletilmesi

Okuma için bedensel - zihinsel ve psikolojik anlamda hazırlık yapma

Dikkati yoğunlaştırabilme ve dikkati etkin odaklamaya yönelik çalışmalar

Etkin hızlı okuma tekniklerinin öğrenilmesi

Hızlı şekilde algılama ve hafızada tutma çalışmalarının öğrenilmesi

Kitap okuma sevgisi kazanılması ve okuma alışkanlığının geliştirilmesi.

Ders çalışma ile ilgili performans yükseltmek için gerekli becerilerin kazanılması

Sınavlardaki performans düzeyini artırmak için gerekli becerilerin kazanılması

Verimli test çözme teknikleri ile ilgili becerilerin kazanılması.

Ücretsiz ön görüşme yapmak için bizden randevu almanız yeterli olacaktır. 

Anlayarak Hızlı Okuma Teknikleri eğitimleriyle ilgili detaylı bilgi için :

Anlayarak Hızlı Okuma Teknikleri İzmir için 0(232) 422 59 54 yada 0 (535) 667 32 24 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Anlayarak Hızlı Okuma Teknikleri İzmir tıklayabilirsiniz.

Anlayarak Hızlı Okuma Teknikleri İzmir Karşıyaka için 0(232) 369 50 81 - 0(532) 100 11 65 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Anlayarak Hızlı Okuma Teknikleri İzmir Karşıyaka tıklayabilirsiniz

Anlayarak Hızlı Okuma Teknikleri Antalya için 0 242 323 73 15 yada  0 (505) 445 15 31 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya  Anlayarak Hızlı Okuma Teknikleri Antalya tıklayabilirsiniz.

Anlayarak Hızlı Okuma Teknikleri Denizli 0 (258) 213 0 999 -  0 (532) 100 11 65  numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Anlayarak Hızlı Okuma Teknikleri Denizli tıklayabilirsiniz.

Anlayarak Hızlı Okuma Teknikleri Muğla 0 (252) 213 00 98  -  0 (532) 100 11 65  numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Anlayarak Hızlı Okuma Teknikleri Muğla tıklayabilirsiniz.
Bu makale şu konularla ilgili olabilir :izmir hızlı okuma kursları - etkin hızlı okuma - hızlı okuma teknikleri izmir - hızlı okuma eğitim - anlayarak hızlı okuma izmir -

Yorumlar