Hızlı Okuma Eğitimi İzmir, İzmir Hızlı Okuma Semineri

Hızlı okuma nedir? Okuma faaliyeti sırasında, göz metin üzerinde soldan sağa doğru kayar; belirli anlarda duraklama yapar; bu duraklamalar sırasında, aynı bir fotoğraf makinesi gibi gördüğü sözcüklerin fotoğrafını çekip beyne gönderir; beyin de daha önceden öğrenmiş olduğu bu sembolleri çözümler, bir araya getirir ve anlatılmak istenen fikre ulaşır.

Hızlı okuma; süratli bir şekilde görmeye, görme çevikliğine, okurken göze, ritmik bakış açısı kazandırmaya ve bütün bunlara bağlı olarak göz ve beyin arasında "ÇABUKLUK- KAVRAMA- BELLEK" ilişkileri üzerindeki uyumu sağlamaya yönelik bir dizi teorik anlatım ve uygulamalı çalışmalar aracılığıyla okuma ve anlama düzeyimizi yükseltme amaçlı olarak yürütülen bir eğitimidir.

Hızlı okuduğum zaman okuduklarımı anlayabilecek miyim? Kesinlikle anlayabileceksiniz. Çünkü hızlı okumayla anlama seviyeniz doğru orantılıdır. Yavaş okuyan insanın kolay bir şekilde dikkati dağılır, konsantrasyonu çabuk bozulur, okuduklarını daha kısa bir zaman diliminde unutur. İnsanın okuduğunu daha iyi bir şekilde anlamasına yol açan neden yavaş okuma değil, düzenli tekrarlardır. Hızlı okuma sayesinde daha fazla tekrar yapma imkanı bulacaksınız.

Hızlı okuma engelleri, okuma frenleri nelerdir?

• Sözcük sözcük okuma.

• İçten seslendirme yaparak okuma.

• Ayrıntılar içerisinde boğulmak. Ana fikir, yan fikir.

• Bilinçsiz okuma/amaçsız, plansız, yöntemsiz okuma

• Okuduğunu anlama zorluğu

• Uygun olmayan okuma ortamı

• Gözden kaynaklanan nedenler

• Okuma psikolojisinden kaynaklanan sebepler

• Konsantrasyon sorunları

• Motivasyon problemleri

• Gereğinden fazla geri dönüşler yapma

• Hızlı okursam anlayamam inancı/korkusu biçiminde sıralanabilir.

NLP İLE ANLAYARAK HIZLI OKUMA TEKNİKLERİLERİNİN FAYDALARI Yaşamımızın her dönemi içerisinde bir başka sınava girmek zorundayken, "sınavlarda verilen süre içerisinde soruları yetiştirebilir miyim?" stresi ve gerilimini bir daha yaşamayacaksınız. Dikkatiniz daha yoğun durumda olacağından çok daha az hata yapacaksınız. Hazırlık süreci içerisinde aynı zaman diliminde çalıştığınız konu-kaynak ve çözdüğünüz sorular birkaç kat artacak. İç ve dış (çevresel) etmenlerden olabildiğince az etkileneceğiniz için, dikkat ve konsantrasyonunuz daha etkin bir durumda olacak. Okuma faaliyeti sıkıcı bir uğraş olmaktan çıkıp, haz - heves veren zevkli bir etkinlik haline dönüşecek. Okuma sevgisi elde etmekle birlikte, insani donanımınızı zenginleştireceksiniz. Daha önce her 40-50 yılda iki katına çıkan bilgi birikimi günümüzde 2-3 yıl gibi kısa bir süreye inmiştir.

Hızlı okuma ile günümüzün bilgi ve birikimlerini olabildiğince takip etme fırsatı bulacaksınız. Ödevlerinizi daha kısa bir zaman içerisinde bitirerek kendinize daha çok zaman ayıracaksınız. Öğrendiklerimizin % 85 ini okuma yolu ile elde ediyoruz, okuduklarımızın ise % 10 gibi az bir miktarını hatırlıyoruz.

NLP ile Anlayarak Hızlı Okuma Teknikleri sayesinde okuduğunuz materyalleri hem daha iyi anlayacaksınız hem de şuandakinden daha fazlasını hatırlayacaksınız. Giriş, gelişme ve sonuç bağlamlarını daha iyi yakalayacağınız için analiz, sentez, kavrama ve yorum "yeteneğiniz" daha üst seviyeye çıkacaktır. Çalışanlar yoğun tempoları içerisinde "yorulmayacak" ve eve iş götürmeye ihtiyaç duymayacaklar. Bilgi, donanım ve kültür seviyeniz artacağından, kelime dağarcığınız zenginleşeceğinden kişisel yetkinliğiniz artacak ve bunun sonucunda özgüveniniz gelişecektir. Beyninizin sağ-sol lobunu birlikte ve aktif bir şekilde kullanarak zihinsel kapasitenizi rahatlıkla %200-300 arttırırsınız.

Ücretsiz ön görüşme yapmak için bizden randevu almanız yeterli olacaktır. Hızlı okuma eğitimleriyle ilgili detaylı bilgi için :

İzmir’deki hızlı okuma eğitimlerimiz için 0(232) 422 59 54 yada 0 (535) 667 32 24 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz

Antalya’daki hızlı okuma eğitimlerimiz için 0 242 323 73 15 yada 0 (505) 445 15 31 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz .

İzmir hızlı okuma, hızlı okuma İzmir, İzmir Hızlı Okuma kursu, Hızlı Okuma kursu İzmir, İzmir Anlayarak Hızlı Okuma kursu, Hızlı Okuma Eğitimi İzmir, İzmir Hızlı Okuma Eğitimi, Hızlı Okuma Teknikleri kursu İzmir, İzmir Hızlı Okuma Sertifika, Hızlı Okuma Eğitmeni İzmir, Hızlı Okuma Egzersizleri İzmir ve Hızlı Okuma Teknikleriyle ilgili tüm bilgileri buradan takip edebilirisiniz.

Bu makale şu konularla ilgili olabilir :izmir hızlı okuma - hızlı okuma - hızlı okuma izmir - izmir hızlı okuma eğitimleri -

Yorumlar