Hızlı Okuma Kursları

Hızlı okuma ile ilgili bir eğitim alma konusunda karar verebilmek için hızlı okuma tekniklerinden ne gibi faydalar kazanabileceğimiz hakkında fikrimiz olması gerekir. Bu fikir, iletişim, bilgi ve hız çağında olduğumuz günümüz dünyasında yavaş ve verimsiz okuma alışkanlığı ile zaman kaybetmek gibi bir lüksümüzün olmadığını ve verimsiz okuma alışkanlığımız ile ilgili bahanelerin arkasına sığınıp okumamak gibi bir şansımızda bulunmuyor. Bir örnekle açıklamamız gerekirse; dört yüz sayfalık bir kitap içerisinde hemen hemen yüz bin civarında sözcük bulunur. Bu kitabı bir dakika içerisinde 150 kelimelik bir hızla okuyan bir kişi yaklaşık 10 saatlik bir sürede, dakikada 500 kelime okuyan biri 3 saat içerisinde, dakikada 1000 kelimelik hızla okuyan bir kişi ise 1.5 saatlik bir süre harcayarak bitirebilir.

Anlayarak hızlı okuma eğitimi almanın kişiye çok sayıda faydası vardır. Hızlı okuma eğitimi ile ilgili faydaları bilmemin hayatımızı büyük oranda kolaylaştırır. Anlayarak hızlı okuma kursları bize aşağıdakilere benzer faydalar sağlar;

1-Aynı zaman dilimini harcayrak çok daha fazla kitap okuyabilmek.

Dünyada her 7 yıl içerisinde var olan bilgi iki katı seviyeye çıkmaktadır. 1 dakikalık kısa bir zaman dilimi içerisinde üretilen yeni bilgi ise A’dan Z’ye 200 bin sayfa kplayacak büyüklüktebir ansiklopediye eş değerdir. Bütün bu bilgilerden faydalanabilmek ve haberdar olabilmek adına hızlı okuma kursu tekniklerine hkim olmak gerekir.

2-Daha çok zaman kazanmak.

Üniversite mezunu bir kişi yaklaşık 15 yıl süren öğrencilik hayatı içerisinde hemen hemen 2.6 yıl gibi bir süreyi okuyarak geçirir. Ortalama 70 senelik hayatı içerisinde de hemen hemen 7.2 yıl gibi bir süreyi kitap okuyarak geçirmektedir. Sözü edilen bu zamn dilimlerini en iyi ve verimli bir şekilde kullanmak amacıyla anlayarak hızlı okuma kursları tekniklerini öğrenmemiz bize ciddi avantajlar sağlayacaktır.

3-Daha iyi anlama ve çok daha iyi hatırlama.

Öğrendiğimiz bilgilerin yaklaşık %85 gibi ciddi bir kısmını okuma yoluyla elde ederiz fakat okuduğumuz materyallerin sadece % 10luk bir kısmını hatırlayabiliriz. Daha yüksek oranda hatırlayabilmek için hızlı okuma kursu tekniklerini öğrenebilir ve bu sayede daha iyi seviyede anlama ve hatırlama oranları yakalanabilir.

4-İş ve okul hayatında başarılı olma.

Öğrencilerin girmek zorunda oldukları her türlü sınavda başarılı olabilmeleri adına hızlı okuma kursu tekniklerini öğrenmeleri ve uygulamaları okul hayatlarında ciddi avantaj sağlar. Hızlı okuma kursu yardımıyla öğrenciler girdikleri sınavlarda 30-45 dakika gibi bir zaman kazanır ve daha iyi anlayarak okudukları için soruları daha dikkatli bir şekilde cevaplayabiliriz.

5-Bilgi çağı içerisinde kültür düzeyine ulaşma.

Son 25 yıllık zaman dilimi içerisinde üretilen yeni bilgi insanlık tarihinin ilk zamanlarından beri üretilen bilginin üç katı seviyesindedir. Bu muazzam bilgi düzeyini yakalayabilmek adına hızlı okuma kursu tekniklerini öğrenmek bize ciddi avantajlar sağlar.

6-Karar verme konusunda ve olayları anlayıp yorumlamada hızlı ve üretken davranabilme

Beyinimizin mevcut kullanma kapasitesini %10 seviyesinden çok daha yukarı seviyelere çıkarmak adına hızlı okuma kursları tekniklerini öğrenmemiz faydalı olacaktır. Hızlı okuma kursu tekniklerini çevremizdeki olayları ve olguları daha hızlı ve daha etkin bir şekilde idrak etmemize yardımcı olur bu  durumda daha seri bir şekilde karar alabilmemizi sağlar.

Hızlı okuma kursları faydaları bu şekilde sayılabilir. Peki şimdi 1 dakika içerisinde 250 kelimeden düşük olan okuma hızınızı 1000-2000 kelime seviyelerine hem de daha iyi anlayarak çıkarmaya hazır mısınız!

Ücretsiz ön görüşme yapmak için bizden randevu almanız yeterli olacaktır. 

Hızlı Okuma eğitimleriyle ilgili detaylı bilgi için :

İzmir Hızlı Okuma Kursları için 0(232) 422 59 54 yada 0 (535) 667 32 24 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya İzmir Hızlı Okuma Kursları tıklayabilirsiniz.

İzmir Karşıyaka Hızlı Okuma Kursları için 0(232) 369 50 81 - 0(532) 100 11 65 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya İzmir Karşıyaka Hızlı Okuma Kursları tıklayabilirsiniz

Antalya Hızlı Okuma Kursları için 0 242 323 73 15 yada  0 (505) 445 15 31 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya  Antalya Hızlı Okuma Kursları tıklayabilirsiniz.

Denizli  Hızlı Okuma Kursları 0 (258) 213 0 999 -  0 (532) 100 11 65  numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Denizli Hızlı Okuma Kursları tıklayabilirsiniz.

Muğla Hızlı Okuma Kursları 0 (252) 213 00 98  -  0 (532) 100 11 65  numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Muğla Hızlı Okuma Kursları tıklayabilirsiniz.
Bu makale şu konularla ilgili olabilir :izmir hızlı okuma - hızlı okuma eğitmenliği - hızlı okuma kursları - izmir hızlı okuma eğitimleri -

Yorumlar