Hızlı Okuma Kursları İzmir Karşıyaka

Hızlı Okuma Kursları İzmir Karşıyaka eğitimine katılmamış bir okuyucu, en sık karşılaşılan okuma hatalarından sözcük sözcük okuma, okurken içten seslendirme yapma, gözlerini metin üzerinde yavaş hareket ettirme ve uzun duraklamalar yaparak okur. Bu ciddi okuma hatalarından dolayı, hızlı okuma eğitimi almamış bir kişinin okuma hızı adeta bir kaplumbağanın hızı gibidir.
 
İzmir Karşıyaka hızlı okuma kursları; okurken daha hızlı bir şekilde görmeye, görme konusunda yakalanacak çevikliğe, okuma esnasında göze ritmik bakış açısı ve ritmik hareketler kazandırmaya ve bütün bunların doğal bir sonucu olarak göz ve beyin arasında okuma ile ilgili ilişkilerin daha uyumlu ve verimli hale gelmesini sağlamaya yönelik teorik bilgi aktarımı ve yapılacak uygulamalı hızlı okuma egzersizleri ile okuma ve anlama düzeyimizi yükseltme, okuma verimliliğimizi arttırma eğitimidir. NLP teknikleri de kullanılarak daha da zenginleştirilmiş ve etkinliği arttırılmış Karşıyaka hızlı okuma eğitimlerimiz, son derece özgün, etkili ve farklı bir içerikle yürütülmektedir.

Göz, durduğu zamanlarda okuma yapar. Karşıyaka hızlı okuma eğitimi almamış yavaş hızda okuyan bireylerde de, hızlı okuma eğitimi alarak daha hızlı okuyan bireylerde de okuma yaparken göz, belli yerlerde duruşlar yaparak okur. Karşıyaka hızlı okuma eğitimi içerisinde ilk olarak gözlerin okuma yaparken ki duruş noktaları sistematik hale getirilir. Bundan sonraki adımda, gözün okurken yaptığı duruş noktaları üzerinde oldukça seri göz hareketleri yaparak hızlı geçişler yapması istenir. İki göz duruşu arasındaki hıza göz hızı, okurken yapılan göz duruşu noktaları arasında gerçekleştirilen geçişe de göz ritmi adı verilir.

Ortalama başarı seviyesindeki bir öğrencinin, LYS, YGS gibi sınavlarda soruları iyi bir şekilde anlayarak okuması, normal düzeydeki okuma hızıyla, hemen hemen 60 dakika gibi bir zaman alır. Hızlı Okuma İzmir Karşıyaka Eğitimi almış ve hızlı okuma tekniklerini aktif olarak uygulayan bir öğrencinin okuma hızı ise yaklaşık 2,5 kat civarında daha yüksektir. Doğal olarak Hızlı Okuma Eğitimi alan bir öğrenci, girdiği bütün sınavlardaki soruları ortalama 22 dakika gibi kısa bir süre içinde okuyabilecek ve soruları daha iyi anlayarak cevaplayacaktır. Hızlı okuma kursları İzmir Karşıyaka ile, girdiğiniz sınavlarda ortalama 35 dakika gibi fazladan zaman kazanacaksınız.

Bu kazanımların yanı sıra, LYS, YGS gibi sınavlara hazırlık sürecinde olan bir öğrenci, hazırlık yaptığı süre içerisinde, yaklaşık olarak 6.500 civarında test sorusunu okuyup çözerek sınava hazırlanır, ortalama 450 saat gibi ciddi bir süre ders çalışır, sorumlu olduğu derslere çalışırken 17.970 sayfa kitap vb. dokümanı anlayarak okumak zorunda kalır. Karşıyaka Hızlı Okuma Eğitimi ile etkin ve hızlı okuyarak, okumakla yükümlü olduğunuz tüm ders kitaplarını, metinleri ve çözmeniz gereken testleri şuandaki hızınızdan en az 3 kat daha hızlı bir şekilde ve daha iyi anlayarak okuyup, sınava hazırlandığınız süre içerisinde çok fazla zaman kazanacak, daha çok sayıda konuyu çok daha hızlı ve etkili bir şekilde öğreneceksiniz.

Hızlı Okuma Kursları İzmir Karşıyaka Esasları:

* Gözü özellikle okuma esnasında daha hızlı bir şekilde görmeye alıştırmak.

* Bir göz hareketi ile 2,3 hatta 4 kelimeyi zorlanmadan okumayı öğretmek

* Okurken yapılan gereksiz geri dönüşler ve tekrarlı okumaların önüne geçmek.

Hızlı okuma ve anlama tekniklerinden faydalanabilmek için öncelikli olarak her bir satır üzerinde gözün kaç kere duraklama yaptığını belirlemek gerekmektedir. Duraklama sayısı tespitine yapılarak kişi hızlı veya yavaş okuyucu olduğunu net bir biçimde anlayabilir.

Kötü ve verimsiz okuma alışkanlıklarından kurtulmak adına neler yapılabilir:


* Okurken dudaklarınız kıpırdatarak okuyorsanız, okuma esnasında dişlerinizin arasına kalem koyarak okumayı deneyebilirsiniz.

* Okuduğunuz kelime yada cümleyi anlamanıza rağmen tekrar tekrar okuma yönünde eğilim gösteriyorsanız bir beyaz kağıt kesin, okuduğunuz kısımları bu kağıdı kullanarak örtün. Okudukça kağıdı kaydırarak devam edin, okuduğunuz bölümleri hemen kapatın.

* Okurken sürekli aklınız başka konulara dağılıyor, anlamı çok sık kaçırıyorsanız, birkaç satırlık bölümü okuduktan sonrası okuduğunuz bölümün ana fikri üzerinde düşünün.

Gözün beyindeki merkezi diğer duyu organlarına göre hem çok daha hızlı ve hızlı olmasının yanı sıra algılama açısından da çok beceriklidir. Yani göz, kelimeleri kopuk kopuk görse bile çoğu zaman hepsini tanır ve doğru okuyabilir.

Ücretsiz ön görüşme yapmak için bizden randevu almanız yeterli olacaktır. 

Hızlı Okuma eğitimleriyle ilgili detaylı bilgi için :

İzmir Hızlı Okuma eğitimi için 0(232) 422 59 54 yada 0 (535) 667 32 24 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya İzmir Hızlı Okuma Eğitimi tıklayabilirsiniz.

İzmir Karşıyaka Hızlı Okuma eğitimi için 0(232) 369 50 81 - 0(532) 100 11 65 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya İzmir Karşıyaka Hızlı Okuma Eğitimi tıklayabilirsiniz

Antalya Hızlı Okuma eğitimi için 0 242 323 73 15 yada  0 (505) 445 15 31 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya  Antalya Hızlı Okuma Eğitimi tıklayabilirsiniz.

Denizli  Hızlı Okuma eğitimi 0 (258) 213 0 999 -  0 (532) 100 11 65  numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Denizli Hızlı Okuma Eğitimi tıklayabilirsiniz.

Muğla Hızlı Okuma eğitimi 0 (252) 213 00 98  -  0 (532) 100 11 65  numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Muğla Hızlı Okuma Eğitimi tıklayabilirsiniz.
Bu makale şu konularla ilgili olabilir :izmir hızlı okuma - hızlı okuma izmir - karşıyaka hızlı okuma kursu -

Yorumlar