Hızlı Okuma Kursu İzmir

Hızlı okuma eğitimi, adından da anlaşıldığı gibi, normalden daha kısa sürede daha çok şey okuyabilmek, daha iyi anlamak amacıyla yapılan bir okuma tekniğidir. Hızlı okuma eğitimi yıllardır dünyanın çeşitli ülkelerinde kullanılmaktadır. Ülkemizde ise 1985′lerden itibaren kullanılmaya başlanmıştır.

Yaşadığımız yüzyıl bir bilgi çağıdır. Bilgi daha hızlı çoğalmakta, bizler ise dakikada 100 – kelime ila 150 kelime arasında okuyabilmekteyiz. Oysaki günümüzün bu okuma hızlarının insan oğluna yeterli olmamaktadır. Günlük gazeteler, e-postalar, kitaplar, ödevler, iş yazışmaları vb. dökümanların daha hızlı okunması yaşam kalitenizin artmasına olanak sağlayacaktır.

Göz, durduğu süreler içerisinde okur. Yavaş okuyucularda da, hızlı okuyucularda da okuma faaliyeti sırasında göz, belli bir miktarda duruş yapar. Hızlı okuma etkinliğinde öncelikli olarak gözlerin duruş noktaları sistematize edilir. Daha sonra, göz duruşu noktaları arasında seri göz hareketleri yoluyla geçiş istenir. İki göz duruşu arasında kullanılan hıza göz hızı, göz duruşu noktaları arasındaki geçişe de göz ritmi ismi verilir.

Aynı zamanda, ÖSS'ye hazırlanan bir öğrenci, yıl boyunca, ortalama 6.500 test sorusu okuyup çözer, 450 saat boyunca ders çalışır, dersle ilgili 17.970 sayfa okumak zorunda kalır. Etkin ve Hızlı okuyarak, okumanız gereken tüm ders kitapları, metinleri ve testleri şuandakinden 3 kat daha hızlı okuyup anlayarak, sene boyunca büyük zaman kazanacak, daha fazla konuyu çok daha hızlı bir şekilde öğreneceksiniz.

Hızlı Okuma Eğitimleri Program içeriği

• Etkin Hızlı Okuma Sistemi Teorisi

• Anlama yeteneğini geliştiren Etkin Okuma teknikleri.

• konsantrasyon ve PhotoReading egzersizleri.

• Ön Okuma ve göz atma yöntemleri.

Hızlı Okuma;

Başarıya sahip olmaktır;

Okumadan daha fazla haz almak,

Beyin gücünüzü kullanmayı öğrenmek,

Beyninizi size gereksiz yere zaman harcatan faktörlere kapatmak,

Okuduğunuzu daha kolay hatırlamaktır.

Bu tekniği öğrenmeniz hayatınızı GARANTİ altına almanız demektir.

Ücretsiz ön görüşme yapmak için bizden randevu almanız yeterli olacaktır.

Hızlı Okuma  eğitimleriyle ilgili detaylı bilgi için :

İzmir’deki Hızlı Okuma eğitimlerimiz için 0(232) 422 59 54 yada 0 (535) 667 32 24 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya burayı tıklayabilirsiniz.

Antalya’daki  Hızlı Okuma eğitimlerimiz için 0 242 323 73 15 yada 0 (505) 445 15 31 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya burayı tıklayabilirsiniz.
 
Bu makale şu konularla ilgili olabilir : psikolojik izmir hızlı okuma - izmir hızlı okuma pdr - anlayarak hızlı okuma - hızlı okuma kurslarının faydaları -

Yorumlar