Hızlı Okuma Kursu İzmir Karşıyaka

Hızlı okuma, süratli ve görmeye, görme alanını genişletmeye, okurken göze, ritmik bakış kazandırmaya ve bütün bunlara bağlı olarak göz ve beyin arasında ÇABUKLUK- KAVRAMA- BELLEK ilişkilerindeki uyuma sağlamaya yönelik bir dizi teorik anlatım ve uygulamalı çalışmalarla okuma ve anlama düzeyimizi yükseltme tekniğidir. İzmir Hızlı Okuma Eğitiminin Amacı: Katılımcıların okuma hızını ölçerek seminer sonuna kadar en az 2-3 kat artırmak. Okuma disiplini ve sistematiği kazandırmak. Temel okuma becerisinde sorun olmayan herkes bu eğitimden yararlanacaktır. Hızlı okumaya yönelik bazı temel teknikler:

Bütünü Görmek: Okumayı yavaşlatan etkenlerden biri sözcükleri anlamaya çalışmaktır. Kelime kelime okumak ve anlamadığınız cümleyi tekrar tekrar okumak sizi ciddi anlamda yavaşlatır. Oysa okuma akışınızı bozarsanız okuduğunuz metni anlamanız güçleşir. Akışı bozmadan daha hızlı bir şekilde okuyabilmek ve anlayabilmek adına kelimelere değil kelime gruplarına odaklanmalısınız, örnek olarak bir kitabı okuma esnasında her satır üzerinde iki adet nokta belirleyip gözlerinizi o noktalar arasında kaydırmak suretiyle o nokta çevresindeki sözcük grubunu görebilirsiniz. Bu yönteme kelimeleri değil düşünceleri görmek te denilebilir.

Sayfanın konumu: Okuduğunuz metin ile gözünüz arasında uygun bir mesafe bulundurmalısınız. Metni gözünüze olması gerektiğinden daha fazla yaklaştırırsanız okuma bütünlüğünüz bozulur ve okuma hızınız ciddi anlamada yavaşlar. Sayfayı gözünüzden uzaklaştırıp yakınlaştırmak suretiyle hızlı okuma denemeleri yapabilirsiniz. Aynı zamanda sayfaya herzaman dik açı ile bakmalısınız.

Okuma esnasında yalnızca gözleri kullanmak: Bazı insanlar okuma sırasında aynı zamanda okuduklarını söyleme ihtiyacı hissederler. Bu sayede okudukları metni daha iyi bir şekilde anladıklarını zannederler. Aslına bakılırsa bu, beyni gereksiz yere meşgul etmekten başka bir işe yaramaz. Düşünme etkinliği her zaman için konuşmaktan daha hızlıdır ve böyle yaparak siz düşünme hızınızı konuşma hızına düşürmüş olursunuz. Hızlı Okuma Eğitimine İhtiyacınız Var Mı? Daha önceki etkili okuma teknikleri konusunda bir çabanız oldu mu? Hızlı okumanın stratejileriyle ilgili bir araştırma yaptınız mı? Ortalama okuma hızından memnun musunuz? Göz kondisyonunuzu geliştirmek için hiç çaba harcadınız mı? Okurken gözlerinizin nasıl hareket ettiğini tam olarak biliyor musunuz? Zihinsel motivasyonunuzu geliştirmek için çaba harcıyor musunuz? Beyin gücünüzü yeterince kullandığınızı düşünüyor musunuz? Okuma hakkında bilgilerinizin doğruluğunu test ettiniz mi? Okuma ile ilgili yanlış alışkanlıklarınızın neler olduğunu ve nasıl kurtulabileceğinizi biliyor musunuz? Bu sorulardan birkaç tanesine "Evet" cevabı verdiyseniz siz de Hızlı Okuma Seminerlerimizden faydalanabilirsiniz.

Ücretsiz ön görüşme yapmak için bizden randevu almanız yeterli olacaktır. 

Hızlı Okuma eğitimleriyle ilgili detaylı bilgi için :

İzmir Hızlı Okuma eğitimlerimiz için 0(232) 422 59 54 yada 0 (535) 667 32 24 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veyaİzmir Hızlı Okuma Eğitimini tıklayabilirsiniz.

İzmir Karşıyaka  Hızlı Okuma eğitimlerimiz için .0(232) 369 50 81 - 0(532) 100 11 65 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Karşıyaka Hızlı Okuma Eğitimini tıklayabilirsiniz
Bu makale şu konularla ilgili olabilir :izmir hızlı okuma - hızlı okuma - hızlı okuma izmir - izmir hızlı okuma eğitimleri -

Yorumlar