Hızlı Okuma Teknikleri Eğitimi İzmir

Hızlı okuma teknikleri eğitimi almış ve iyi bir şekilde öğrenmiş olan bir okuyucu okurken gördüğü her bir blok üzerinde bir bakışta daha çok sayıda sözcüğü okuyabilmektedir. Okuduğu her bir bloğu, hızlı okuma teknikleri eğitimi almadan önceki haline göre çok hızlı bir şekilde algılamakta ve hızlı bir şekilde bir sonraki okuma bloğuna geçiş yapabilmektedir. Hızlı Okuma Teknikleri Eğitimi İzmir programlarına katılmış bir okuyucu çok nadir olarak geri dönüşler yapar ve aynı bölümü iki kez okur. Geri dönüşler yapmadan okumaya alışmak okurken göze düşen iş yükünü büyük oranda azaltır. Geri dönüş yapma alışkanlığının bırakılması aynı süre içerisinde algılanan bilgi miktarını düzeyini de önemli ölçüde artıracaktır.

400 sayfa kalınlığındaki bir kitap içerisinde ortalama olarak 100.000 sözcük bulunur. Yavaş ve verimsiz okuma alışkanlığı ile okuyan bir okuyucu bir saatlik zaman dilimi içerisinde yaklaşık 7.000 sözcük okuyabilir. Bu istatistik de bu kişinin okumakta olduğu kitabı yaklaşık 15-16 saat gibi uzun bir zaman dilimi içerisinde bitireceğini göstermektedir. Hızlı okuma teknikleri İzmir eğitimi alan ve bu teknikleri uygulayan bir kişi ise aynı zaman dilimi içerisinde 2 ya da 3 kitabı daha iyi anlayarak bitirebilir. Hızlı okuma teknikleri eğitimi ile daha verimli kitap okuyan ve hızlı okuma tekniğini aktif olarak kullanan kişiler hem daha hızlı bir şekilde okur hem de yavaş ve verimsiz okuma alışkanlıkları olan kişilerden daha yüksek düzeyde anlar.

Hızlı Okuma teknikleri eğitimi almamış bir kişi, okuduğu metinleri kelime kelime okur, içten seslendirme yapar, gözleri okuduğu metin üzerinde yavaş hareketlerle kayar ve uzun duraklamalar yapar. Göz yavaş çalışır ama beyin çok hızlı çalışır. Gözün hızı ile beynin okuma merkezinin hızı arasındaki uyumsuzluk anlama dağınıklığına ve tekrar tekrar başa dönmemize yol açar. Bu teknik hızlı okuyan anlayamaz ön yargısını kaldırır. Düşünülenin aksine hızlı okumak daha çok anlamamızı sağlar.

Hızlı okuyanlarda beyin bütün enerjisini okumaya harcadığından başka şeyler düşünmeye fırsat bulamaz ve bu sayede okuma verimi de artar. Okuduğumuzu daha iyi anlar okurken farklı şeyler düşünmeye fırsat bulamayız okumaya adapte oluruz. Beynimiz dakikada 500-600 kelimelik bir bilgiyi algılayabilecek anlayıp değerlendirebilecek bir yapıya sahiptir. Eğer dakikada bu rakamdan daha az kelime okuyorsanız beynimiz bu boşluğu hayal kurarak, başka düşünceler üreterek değerlendirir.
Hızlı okuma ve algılama eğitimi sayesinde, anlayarak okuma hızınızı %200-400 oranında geliştireceksiniz ve tüm okuma sorunlarınızdan kurtulacaksınız. Hem Hızlı Okuma metotlarını öğrenecek, hem de okuduklarınızı daha iyi anlayacaksınız.

Ücretsiz ön görüşme yapmak için bizden randevu almanız yeterli olacaktır. 

Hızlı Okuma Teknikleri Eğitimi ile ilgili detaylı bilgi için :

İzmir Hızlı Okuma Teknikleri Eğitimi için 0(232) 422 59 54 yada 0 (535) 667 32 24 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya İzmir Hızlı Okuma Teknikleri Eğitimi tıklayabilirsiniz.

İzmir Karşıyaka Hızlı Okuma Teknikleri Eğitimi için 0(232) 369 50 81 - 0(532) 100 11 65 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya İzmir Karşıyaka Hızlı Okuma Teknikleri Eğitimi tıklayabilirsiniz

Antalya Hızlı Okuma Teknikleri Eğitimi için 0 242 323 73 15 yada  0 (505) 445 15 31 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya  Antalya Hızlı Okuma Teknikleri Eğitimi tıklayabilirsiniz.

Denizli  Hızlı Okuma Teknikleri Eğitimi 0 (258) 213 0 999 -  0 (532) 100 11 65  numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Denizli Hızlı Okuma Teknikleri Eğitimi tıklayabilirsiniz.

Muğla Hızlı Okuma Teknikleri Eğitimi 0 (252) 213 00 98  -  0 (532) 100 11 65  numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Muğla Hızlı Okuma Teknikleri Eğitimi tıklayabilirsiniz.


Bu makale şu konularla ilgili olabilir :İzmir hızlı okuma - Karşıyaka hızlı okuma - hızlı okuma eğitimleri - alsancak hızlı okuma - hızlı okuma programı - hızlı okuma programı indir - hızlı okuma egzersizleri - hızlı okuma 1. sınıf - hızlı okuma kursu - hızlı okuma nedir - hızlı okuma download hızlı okuma teknikleri nelerdir -

Yorumlar