Hızlı Okuma Ve Anlama Kursları İzmir

Hızlı okuma ve anlama tekniklerinden bahsedildiği zaman, bir dakika içerisinde anlayarak okunan sözcük sayısının ne kadar çok olduğıu düşünülmektedir. Aslında hızlı okuma ve anlama kurslarını sadece bu açıdan düşünmek yanlıştır. Hızlı okuma ve anlama kursları hem hızlı hem de etkili okuma sanatıdır. Hızlı okuma teknikleri açısından bakıldığında hız, okuma için son derece önemli bir etmendir. Okumak istediğimiz yazıyı hafızamızda tutabilme konusunda iyi değilsek istersek ışık hızını aşan bir hızda okuma yapalım bu hiç bir yarar sağlamayacaktır.

Öyle sanıyoruz ki çok sayıda insan okuma hızının iyi düzeyde olduğunu hatta belki de gerçekten çok hızlı okuduğunu düşünüyordur. Ancak okuma ile ilgili istatistiklere baktığımızda maalesef sonuçlar bu şekilde bir iyimserlik içerisinde olmaya imkan vermiyor. Yetişkin bir birey ortalama olarak 1 dakika içerisinde 150 ile 200 sözcük hızında okuyabilmektedir. Bu özellikle üniversite öğrencileri ile yaptığımız çalışmalarda gördüğümüz hızdır.
 
Oysa ki hemen hemen her okuyucu şuan ki okuma hızından çok daha hızlı ve verimli bir şekilde okuyabilir. Yaptığımız çalışmalarda net olarak gördük ki hızlı okuma ve anlama kursları İzmir katılımcısı olan bireyler bir dakikada 900 ile 4500 sözcük arasında değişen okuma hızı seviyelerini yakaladılar. Bu istatistikler de bize göstermektedir ki İzmir hızlı okuma ve anlama kurslarını bitiren bireyler, hızlı okuma eğitimi almamış bireylere oranla en az altı kat daha hızlı okumakta ve daha iyi anlamaktadır.

Bu konuda hızlı okuma eğitimi almayan kişilerin asıl sorunu okuma ile ilgili yeteneklerinin tamamı ile ilgili. Okuma hızı, okuma verimliliğini etkileyen faktörlerin en önemlisi fakat genelde yanlış anlaşılan bir parçası durumunda. Okuma ile ilgili karşılaşılan en çok karşılaştığımız yanlış düşüncelerden bir diğeri de ortalama bir hızla okumanın özensiz bir okuma şeklinde değerlendirilmesidir. Bu konu ile ilgili yapılan incelemeler bize gösteriyor ki, hızlı okuma eğitimi almış bireylerin, okudukları metinleri, hızlı okuma kurslarına katılmamış insanlara koranla çok daha iyi düzeyde anlıyor.

Aslında gerçek olan şudur ki yavaş ve verimsiz okuma alışkanlığı olan bireyler çok daha özensiz ve verimsiz bir şekilde okuyan okuyuculardır. Kendisinin dikkatli bir okuyucu olduğu için özellikle yavaş okuduğunu ifade eden birey aslında sadece kendini kandırmaktadır. Düşük ve verimsiz bir okuma hızı ile okuduğu için okuduğu metinler üzerinde iyi bir şekilde değerlendirme yapması neredeyse imkansızdır. Yani anlama düzeyi düşük olduğu için okuduğu dökümanların çok az bir kısmını hafızasında tutabilir. Bu verimsiz okuma alışkanlığı ile okuyan bir okuyucu düz yolda da engebeli arazide aynı hızla araba süren bir sürücünün durumuna benzer.

Hızlı okuma ve anlama kursları İzmir seminerlerine katılmış olan birey bu verimli okuma becerilerini edindiği ve daha bilinçli bir okuyucu olduğu için hızlı okur. Okuma ile ilgili sahip olduğu yeteneği en etkin ve verimli bir şekilde kullanması amacıyla profesyonelce eğitilmiş, ya da kendini hızlı okuma ile ilgili geliştirerek eğitmiştir. Cumhurbaşkanımız Sayın Süleyman Demirel, T.B.M.M Başkanımız Sayın Hüsamettin Cindoruk ve eski Bakanlardan merhum Adnan Kahveci gibi örneklerini sayabileceğimiz çok sayıda insan hızlı okuma kursları ile çok daha hızlı ve verimli okumanın mümkün olduğunun kanıtıdır. Hızlı okuma tekniklerini uygulayan bir kişi hızın kölesi değildir, ancak yavaş ve verimsiz bir şekilde okuyan kişi kendisine fayda sağlamayan bu alışkanlığının kölesi durumundadır.

Ücretsiz ön görüşme yapmak için bizden randevu almanız yeterli olacaktır. 

Hızlı Okuma eğitimleriyle ilgili detaylı bilgi için :

Hızlı Okuma ve Anlama Kursları İzmir için 0(232) 422 59 54 yada 0 (535) 667 32 24 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya İzmir Hızlı Okuma Eğitimi tıklayabilirsiniz.

Hızlı Okuma ve Anlama Kursları İzmir Karşıyaka için 0(232) 369 50 81 - 0(532) 100 11 65 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya İzmir Karşıyaka Hızlı Okuma Eğitimi tıklayabilirsiniz

Hızlı Okuma ve Anlama Kursları Antalya için 0 242 323 73 15 yada  0 (505) 445 15 31 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya  Antalya Hızlı Okuma Eğitimi tıklayabilirsiniz.

Hızlı Okuma ve Anlama Kursları Denizli 0 (258) 213 0 999 -  0 (532) 100 11 65  numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Denizli Hızlı Okuma Eğitimi tıklayabilirsiniz.

Hızlı Okuma ve Anlama Kursları Muğla 0 (252) 213 00 98  -  0 (532) 100 11 65  numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Muğla Hızlı Okuma Eğitimi tıklayabilirsiniz.
Bu makale şu konularla ilgili olabilir :hızlı okuma nedir - hızlı okumanın yararları - hızlı okumanın püf noktaları - hızlı okuma teknikleri - hızlı okuma - hızlı okuma kursları -

Yorumlar