İzmir Etkin Hızlı Okuma

Okuma hızı daha yüksek seviyelere çıktıkça, okunan konunun daha iyi kavranması ve buna bağlı olarak daha iyi öğrenme konularından da ciddi avantajlar yakalanacaktır. Bu durumun en temel sebebi, İzmir etkin hızlı okuma teknikleri ile daha hızlı okuyan bireylerin, okuma yaparken sözcükleri değil, sözcük grupları ile okuma yapmalarıdır. Cümle içerisinde bulunan sözcükler anlamsal bir bütün oluşturarak tek başlarına ifade ettikleri anlamdan çok daha yoğun bir anlam ifade ediyor olmalarıdır. Sözcüklerin bu anlamsal bir bütün içerisinde guruplar şeklinde takip edilerek okunması okunan metinlerin daha hızlı ve daha etkili bir biçimde algılanmasını ve çok daha iyi anlaşılmasını sağlamaktadır.

Anlayarak çok hızlı ve etkin okuma kursu yararlarından bazıları şu şekildedir; okuma için ayrılan aynı zaman dilimi içerisinde daha fazla kitap okuma fırsatı yakalama, okunması gereken metinleri eskisinden çok daha kısa zaman içerisinde okuyarak zamandan tasarruf etme, çok daha iyi düzeyde anlama ve okuduğu metinleri daha iyi hatırlama, daha hızlı ve etkin karar alabilme ve olayları algılama konusundaki becerisini artırma, göze idman kazandırarak çabuk yorulmasının önüne geçme, daha fazla bilgiye çok daha kısa süre içerisinde ulaşarak yaşam kalitenizi yükseltme, kariyerinizde yükselme şansınızı arttırma.

İzmir etkin hızlı okuma kurslarında eski ve verimsiz yavaş okuma alışkanlıklarından kalıcı olarak kurtulma teknikleri, gözü çok daha hızlı görme konusunda eğitme ve ritmik görme becerisi kazandırma, görme açısını genişletme teknikleri, şekillerle daha etkin hızlı okuma becerileri kazanma teknikleri şeklinde hızlı ve etkin bir okuyucu olabilmek için dört aşamadan oluşan eğitim programı uygulanıyor. İzmir hızlı ve etkin okumada, okuma faaliyeti sessiz olarak yani sadece gözlerle yapılmakta ve okuma sırasında kesinlikle kelime atlanmamaktadır. İzmir etkin hızlı okuma kurslarında göz ritmini geliştirici, gözün görüş açısını genişletici, gözün çok daha hızlı görebilmesini sağlayıcı egzersizler uygulanıyor. Bir dakika içerisinde okunan kelime sayısının arttırılması ve anlama seviyesinin yükseltilmesi hedefleniyor. Hızlı okuma eğitimi esnasında okuyucunun okuduğu yazıyı anlamasının pek bir önemi yok. Önceleri anlamasa bile hızla okuması gerekiyor. Hızlı okuma da tıpkı otomobil kullanmada olduğu şeklinde, teknik iyice kavrandıktan sonrasında kendiliğinden gelişir. Okunan her yazı çok iyi derecede anlaşılır.

Okuma, anlama, zihne yerleştirme ve istenildiği zaman hatırlama gibi konularda en üst düzey performans seviyesine ulaşarak kendinize güveniniz ve kişisel başarı seviyenizi artıracaksınız. Hızlı ve etkin bir okuyucu olmak, daha kısa zaman içerisinde çok daha fazla sayıda bilgiyi hafızaya alma avantajı sağladığı için, okumaya harcadığınız süreyi büyük oranda azaltacak ya da aynı süreyi harcasanız bile çok daha fazla bilgiye erişme imkanına sahip olacaksınız. Göz, yapılacak belirli egzersizlerle bir satır içerisindeki 2-3 kelimeyi, hatta satırın tamamını tek bakışta görmeyi öğrenebilir. Yavaş okuyanlar okudukları metinleri en az düzeyde anlayanlardır.

İzmir Hızlı Okuma

Okuma hızınızı 2-4 kat arasında arttıracaksınız.

Okuduklarınızı eskisinden çok daha iyi anlayacaksınız.

Okuduğunuz yazıları çok daha konsantre olmuş bir biçimde, çok daha etkin ve hızlı bir şekilde içselleştiren, daha iyi değerlendiren ve daha uzun süre iyi zihinde tutan, yani özetle ifde etmek gerekirse çok daha verimli bir okuyucu haline geleceksiniz.

Göz egzersizleri ile göz sağlığınız ve göz kaslarınız gelişecek.

Sınavlara hazırlanan öğrenciler için İzmir etkin hızlı okuma sınavlarda zaman kazandırır.

İzmir Hızlı Okuma Konusunda Bazı Sorular:
 
Yaklaşık Ne Kadar Okuma Hızı Artışı Yakalayabiliriz?


İzmir Hızlı Okuma Kursları, kurs süresince verilen egzersizleri düzenli olarak yapanlar ve kursa düzenli olarak devam edenler, yaklaşık 3-5 kata kadar okuma hızı artışı yakalanabilmektedir. Bu okuma hızının yanında hızlı okuma kursiyerlerimiz arasında bir dakika içerisinde 1200 kelime civarında yüksek bir okuma hızının üzerine çıkan katılımcılar da vardır.
 
Hızlı Okuma Kursu Aldığımızda, Anlama Seviyemizde Düşüş Yaşar mıyız?

Bu sorunun cevabı kesinlikle hayır. İzmir hızlı okuma kursları, katılımcıların mevcut anlama seviyesinin artırılmasına için bir takım çalışmalarla desteklenmektedir. Hızlı okuma için son derece gerekli olan bu egzersiz programlarını düzenli olarak uygulayan ve hızlı okuma kurs programını eksiksiz tamamlayanların anlama oranı düşmediği gibi gözle görülür seviyede artış da gösterir.
 
Hızlı Okuma Egzersizleri Çok Zaman Alır Mı?


Size hızlı okuma eğitmenlerimizin verileceği egzersiz programlarını günde 20-30 dk. düzenli zaman ayırarak yapmanız yeterli olacaktır. Hızlı okuma egzersizleri her yerde (Serviste, TV izlerken, Müzik dinlerken vb.) rahatlıkla yapılabilen egzersizler olduğu için egzersizleri yapabilmek adına özel bir zamana ve mekâna ihtiyaç duyulmaz. Çünkü hızlı okuma açısından en önemli nokta gözü daha iyi çalıştırabilmektir.

İzmir Etkin Hızlı Okuma;

Daha yüksek başarılara sahip olmaktır;

Okuma faaliyetinden daha çok keyif alabilmektir,

Zihnimizi daha etkin ve verimli kullanmayı öğrenmektir,

Beyninizi gereksiz zaman kayıpları oluşturan faktörlere kapatmaktır,

Okuduğunuz her türlü metni daha kolay bir şekilde hatırlayabilmektir.

İzmir etkin hızlı okuma tekniğini öğrenmeniz hayatınızı kolaylaştırmanız anlamına gelir.

Ücretsiz ön görüşme yapmak için bizden randevu almanız yeterli olacaktır. 

İzmir Etkin Hızlı Okuma eğitimleriyle ilgili detaylı bilgi için :

İzmir Hızlı Okuma eğitimi için 0(232) 422 59 54 yada 0 (535) 667 32 24 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya İzmir Hızlı Okuma Eğitimi tıklayabilirsiniz.

İzmir Karşıyaka Hızlı Okuma eğitimi için 0(232) 369 50 81 - 0(532) 100 11 65 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya İzmir Karşıyaka Hızlı Okuma Eğitimi tıklayabilirsiniz

Antalya Hızlı Okuma eğitimi için 0 242 323 73 15 yada  0 (505) 445 15 31 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya  Antalya Hızlı Okuma Eğitimi tıklayabilirsiniz.

Denizli  Hızlı Okuma eğitimi 0 (258) 213 0 999 -  0 (532) 100 11 65  numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Denizli Hızlı Okuma Eğitimi tıklayabilirsiniz.

Muğla Hızlı Okuma eğitimi 0 (252) 213 00 98  -  0 (532) 100 11 65  numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Muğla Hızlı Okuma Eğitimi tıklayabilirsiniz.
Bu makale şu konularla ilgili olabilir :izmir hızlı okuma kursları - etkin hızlı okuma - hızlı okuma teknikleri izmir - hızlı okuma eğitim - alge hızlı okuma -

Yorumlar