İzmir Hızlı Okuma Eğitimi

Anlayarak Hızlı Okuma, normalden daha kısa zamanda daha çok metin okumaktır. Aynı zamanda daha iyi anlamak amacıyla yapılan bir okuma tarzıdır.

Yapılan bir çok araştırma Anlayarak Hızlı Okuma becerisinin özel bir yetenek olmadığını, geliştirilebilir bir teknik bilgi olduğunu ortaya koymuştur. Yavaş okuyucuların sadece 2cm'lik bir alanı görerek okuduğu, bir takım tekniklerle görme alanını genişleterek daha hızlı okuma yaptıkları görülmüştür. Bunun anlamı okuyucunun metni kelime kelime görmekten kelime gruplarına geçiş yaparak hızlı okuduğudur. Hızlı okuyan bir kişi görme alanını genişleterek aynı anda ikişer veya üçer kelime gruplarını görebilmekte ve daha hızlı okumaktadır.

Anlayarak Hızlı Okuma
da diğer bir teknik ise göz kaslarını eğitmektir. Öncelikle göz kaslarını eğitip, okuma hızını artırmak gelmektedir. Daha sonra konsantrasyon teknikleriyle görme anlama oranını üst seviyelere çıkarmak gelmelidir. Tabii burada şunu unutmamak gerekir; Anlayarak hızlı okumanın püf noktası görme alanının genişletilmesidir.

Sonuç olarak; Anlayarak Hızlı Okuma tekniklerini öğrenen bir okuyucu hızlı okuyarak; anlama, kavrama ve karar verme hızı artar. Anlayarak hızlı okuma tekniklerine hakim bir okuyucu okuma eylemini monotonluktan çıkarıp zevkli ve eğlenceli bir hale getirir. Daha kısa sürede daha fazla bilgiye ulaşma imkanı bulmuş olur.

İzmir Anlayarak Hızlı Okuma Eğitimi


1.Okuma, anlama, hafızada tutma ve hatırlama konularında maksimum performansa ulaşmak kendinize olan güveni de artırarak başarılarınızın artmasını sağlayacaktır

2.Hızlı Okuma Eğitimi, daha az zamanda daha fazla bilgiyi işleme imkanı sağladığından dolayı, okuma için harcadığınız zamanı önemli ölçüde kısaltacak veya aynı sürede çok daha fazla bilgiye sahip olma imkanı sağlayacaktır.(Yaklaşık 3 kat)

3.Dikkatinizi Daha Uzun Süre Devam Ettirebilir ve kolay sıkılmazsınız. 

4. Zihninizi daha aktif kullanır ve zekanızın parladığını hissedersiniz 

5.Zihinsel potansiyelinizi maksimum seviyede kullanmanızı sağlayan program, yapmayı isteyip de boş zamanınız olmadığı için yapamadığınız diğer işler için zaman bulmanızı da sağlayacaktır

6.Anlamak ve hatırlamak konusunda daha donanımlı olursunuz.

7.Düşünme, Algılama, Değerlendirme, Kavrama Ve Karar Verme Hızını Artar

8)Okuma İşlevini Monotonluktan Çıkartarak, Zevkli Ve Eğlenceli Hale Getirirsiniz

8.Teog,  Ygs,  Lys, Kpss, Ales Vb..  gibi sınavlara hazırlanıyorsanız hem hazırlanırken hem de sınavlarda zamandan önemli bir tasarruf sağlamış olursunuz

9.Bir gazeteyi ortalama 30 dakika da tamamen okuyabilirsiniz.

10.Yöneticiyseniz, önünüzdeki evrak yığınını en az 3 kat daha hızlı okuyup , değerlendirebilirsiniz. Okurken “Ne zaman bitecek?” diye düşünmek yerine, okuyacağınız diğer metinleri düşünmeye başlarsınız
 
10 SORUDA HIZLI OKUMA

1. 24 Saatlik bir eğitim yeterli olur mu?

Öğrenmenin amacı uygulayabilmektir. Uygulayabildiklerinizi sürdürebilmeniz içinse alışkanlık kazanmanız gerekir. 24 saat içinde okuma hızınız 3-5 kat artmış olacak ve öğrendiğiniz bilgileri uygulayabilir düzeye geleceksiniz. Alışkanlık düzeyinde kullanabilmeniz için yaklaşık her gün 30- 45 dakika kadar pratik yapmayı sürdürmeniz gerekir.
 
2. Öğrendiklerimi unutabilir miyim?

Öğrenilmiş olan bilgiler kullanıldıkça unutulmaz. Başlarda isteksiz ve eski alışkanlıkların baskısı altında olsanız da bir süre kullanmayı sürdürmeniz halinde. Unutmanız söz konusu değildir. Okuma yazmayı öğrenip bir süre okuduktan sonra nasıl ki okuma yazmayı unutmuyorsunuz onun gibi hızlı okumayı da unutmazsınız.
 
3. Başka kurumlarda verilen eğitimlerden bir farkı var mı?

Eğitim veren kuruluşlar ve eğitimciler arasında hızlı okuma eğitimlerinin belirlenmiş bir müfredatı ve eğitim kalitesi standart değildir. Kurumumuzun en önemli farkı ÖĞRETMESİDİR başka bir ifadeyle öğrenmenin gerçekleşmediği bir eğitimden katılımcının memnun olmadığını ve maddi yatırımının iadesini talep edebilir. Tüm sistemlerimiz müşteri ihtiyacını karşılama memnuniyeti sağlama üzerine kurulmuştur.
 
4. Hangi yaş grubundakiler daha çabuk öğrenir?

“Öğrenmenin yaşı yoktur” Anlayışı yaygın ve doğrudur. Ancak yaş ilerledikçe öğrenmeye karşı dirençlerimiz artar. Hızlı okumanın en verimli öğrenildiği yaşlar erken yaşlardır. Okuma yazmanın öğrenilip kavramların yerleştiği yaş grubu olarak 12-17 yaş grubu diyebiliriz. Üniversite öğrencilerinin de öğrenme süreçleri devam ettiği için zihinsel performansları daha güçlüdür.
 
5. Her şey çabuk okunur mu?

Her yazı kendi grubu içerisinde hızlı okunabilir. Belki her yazı aynı hızda okunmaz denilebilir. Önemli olan yazıyı hızlı okumak değil mesajları hızlı algılamak. Edebi bir metinle günlük gazete arasında elbette bir hız farkı olacaktır ancak her halükarda kendi kategorisinde klasik okumaya kıyasla hızlı okunabileceğini söyleyebiliriz.
 
6. İzmir Hızlı Okuma Eğitimi, gitmeden de öğrenilebilir mi?

Öğrenmek için mutlaka kurslara ihtiyaç yoktur. İzmir Hızlı Okuma Eğitimi; katılımcı ve eğitici arasında diyalog pozitif sağlandıktan sonra ve öğrenmeyi kolaylaştıracağı  motivasyonu arttıracağı muhakkaktır. Yine de öğrenmenin olmazsa olmaz şartlarından değildir.
 
7. Hızlı okuyup da anlayamama durumum olur mu?

Klasik okumada anlama odaklı bir hız ilişkisi kurulur. Anlayarak Hızlı Okuma tekniklerinde hız odaklı bir anlama ilişkisi kurulur. Bu durumda anlama başlarda istenilen düzeyde olmasa da uygulanacak yöntemlerle daha hızlı anlaşılabilir düzeye çıkartılabilir. Zaten Anlayarak Hızlı Okumaktan anlaşılması gereken hızlı anlamaktır.
 
8. Okuma hızımızı ne kadar arttırabiliriz?

24 Saatlik bir çaba sonucunda 3-5 kat arttırılması normaldir. Daha fazla artması bu çabanın sürdürülmesi ile ilgili bir şeydir. İhtiyacınıza ve hırsınıza göre 10 kat kadar da arttırılabilir.
 
9.Okuma alışkanlığım yok konsantrasyonum zayıf ne önerirsiniz?

Yaygın olan bir durum. Katılımcılardan bu sınıfa girenlerden ayrı bir grup oluşturuyoruz. Önemli olan ihtiyacınızın bilincinde olmanız ve bunun için adım atmış olmanız ki seminerlerden sonra bu sorunu önemli ölçüde açacağınıza inanıyoruz.
 
10.Okuma hızını frenleyen en yaygın sorunlar neler?

•Kelime kelime okuma alışkanlığı

•Sık sık geri dönerek anladığından emin olmak için yapılan gereksiz davranışlar

•Daha hızlı okursa anlayamayacağı inancı

•Psikolojik nedenler

•Fiziki ortamın okumayı teşvik edici olmaması

•Kültürel alışkanlıklar ve entelektüel bilinç eksikliği

•Okurken içten seslendirerek veya dudak kıpırdatarak okumak

•Ayrıntıda oyalanmak, gereksiz yerlere takılarak ana mesajları kaçırmak

•Konsantrasyon eksikliği

•Okuma hedefleri koymamak ve zamanı kötü kullanmak

Ücretsiz ön görüşme yapmak için bizden randevu almanız yeterli olacaktır. 

Anlayarak Hızlı Okuma eğitimleriyle ilgili detaylı bilgi için :

İzmir Hızlı Okuma Eğitimi için 0(232) 422 59 54 yada 0 (535) 667 32 24 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya  İzmir Hızlı Okuma Eğitimini tıklayabilirsiniz.

İzmir Karşıyaka  Hızlı Okuma eğitimi için  0(232) 369 50 81 - 0(532) 100 11 65 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya  İzmir Karşıyaka Hızlı Okuma Eğitimini tıklayabilirsiniz


İzmir Hızlı Okuma Eğitimi


İzmir Hızlı Okuma Kursları

İzmir Hızlı Okuma

İzmir Hızlı Okuma kursu, Hızlı Okuma kursu İzmir, İzmir Anlayarak Hızlı Okuma kursu, Hızlı Okuma Eğitimi İzmir, Hızlı Okuma Teknikleri kursu İzmir, İzmir Hızlı Okuma Sertifika, Hızlı Okuma Eğitmeni İzmir, Hızlı Okuma Egzersizleri İzmir ve Hızlı Okuma Teknikleriyle ilgili tüm bilgileri buradan takip edebilirisiniz.

Bu makale şu konularla ilgili olabilir :izmir hızlı okuma - hızlı okuma - hızlı okuma izmir - izmir hızlı okuma eğitimleri -

Yorumlar