İzmir Hızlı Okuma Teknikleri

Yaşamımızın yüksek temposunda okumak bazen lüks olarak düşünülebiliyor. Genellikle okumak için ya hiç zaman ayırmıyoruz ya da çok az zaman ayırıyoruz. Bu kadar kısıtlı vaktimizde yavaş okuyarak zaman kaybetme şansımız yok. Etkin ve hızlı okuma teknikleri ile kısa süre içinde çok daha fazla bilgiyi alabilmeliyiz.

Vücudumuzun hakimi ve merkezi olan beyin, resimleri algılayarak yorumlar ve daha önceden öğrenilmişse yani kendisinde karşılığı mevcutsa bunu yansıtır. Okuma esnasında da durum böyledir. Özellikle hızlı okuma teknikleri ile kelimeleri tek tek seçip anlamaya çalışmazsınız. Bunun yerine 3-4 kelime grubunun resmini göz aracılığıyla beyine iletirsiniz. Beyin bunu yorumlayarak kelimelerin arasında bulunan en önemli kelimeyi seçerek karşılığını arar ve bir bütün olarak kelime grubuna anlam yükler. Böylece kısa sürede daha fazla kelimeyi beyine iletmiş olursunuz.

Okumak aynı zamanda zihnimizi de geliştirecektir. Özellikle küçük yaşlarda kitap okumak kişisel gelişim ve kelime haznesinin gelişmesi açısından önemli olacaktır. Okumanın bireylere sıkıcı gelmesinin en büyük sebebi yavaş okuma ve okuduğunu anlayamamaktan kaynaklanıyor. Örneğin, gözünüze hoş görünen ve sayfaları oldukça güzel olan bir kitabı, okumayı sevmemenize rağmen aldınız ve okumak istediğinizde sıkıldığınızı fark ettiniz. Kitaba başladınız ama kitap bir türlü bitmiyor. Başlarda aldığınız keyfi artık alamıyorsunuz. Ancak, hızlı okuma teknikleri becerisine sahip olsaydınız, okuyacağınız kitabı keyifle bitirebilir ve içeriğini çok daha iyi anlayabilirsiniz. Ayrıca kısa sürede daha fazla kitap bitirmiş olursunuz.

Okurken hepimiz anlam vermediğimiz ya da tam olarak algılayamadığımız kelimeler üzerinde çok düşünür ve tekrar tekrar okuyarak beynimizin bu durumu hazmetmesini sağlamaya çalışırız. Ancak hızlı okuma teknikleri sayesinde bu geri dönüşler ortadan kalkacak ve bir kere de okuduğumuz her şeyi daha iyi bir şekilde anlayıp kavrayabiliriz.

Ücretsiz ön görüşme yapmak için bizden randevu almanız yeterli olacaktır.

Hızlı Okuma eğitimleriyle ilgili detaylı bilgi için :

İzmir’deki Hızlı Okuma eğitimlerimiz için 0(232) 422 59 54 yada 0 (535) 667 32 24 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya
İzmir  Hızlı Okuma tıklayabilirsiniz.

Antalya’daki  Hızlı Okuma eğitimlerimiz için 0 242 323 73 15 yada 0 (505) 445 15 31 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya  Antalya Hızlı Okuma  tıklayabilirsiniz.
Bu makale şu konularla ilgili olabilir :izmir hızlı okuma kursları - etkin hızlı okuma - izmir kişisel - hızlı okuma teknikleri izmir - hızlı okuma eğitim - sayginnlp hızlı okuma -

Yorumlar