İzmir Hızlı Okuma Teknikleri Kursu

Hızlı Okuma Kullanmak yöntemlerini kullanmak Niçin Önemlidir? Okumak, bilmenin ve öğrenmenin en basit ve etkili yoludur . Çünkü, insan bilgilerinin %80'den fazlasını okuyarak kazanır. Zaman ise insanın en büyük sermaye kaynağıdır. Bu sermayeyi gereksiz harcamak hatta yok etmek büyük bir kayıptır. Örneğin : 500 sayfalık bir kitapta, yaklaşık 135.000 sözcük bulunur. Bir insanın normal okuma hızı yaklaşık dakikada 150 sözcüktür. Hızlı okuma yöntemlerinden haberdar olmayan bir insan bu kitabı 15 saatte okur. Eğer hızlı okuma yöntemleriyle okuma hızını çok değil, 1000 kelimeye çıkarabilse, bu kitabı 2,5 saatte anlayarak okuma şansı elde edebilir. Sadece bir kitapta gereksiz harcanan 12,5 saat! Birde bu zarara diğer okunan kitaplardaki kayıpları da eklersek karşımıza ne çıkar siz düşünün. Bu zarardan kurtulmanın yolu, hızlı okuma yöntemlerini öğrenerek uygulamaktır.

Hızlı okuma, zamandan tasarruf etmektir. Bir çok kişi zevk için okumayı sever. Yeni bir kitap alarak okumaya başlarsınız. 5-10 sayfa da okursunuz. Ama bir türlü kitabı bitiremezsiniz. Ya zaman bitiyor, ya da sıkılıyorsunuzdur. O halde alınan bir kitabın tamamını okumanın tek yolu: Hızlı okuma yöntemlerini kullanmaktır. Böylelikle zaman yetecek ve sıkılmaya fırsat bulmadan kitabı bitirmiş olacaksınız.

Hızlı Okursak Anlayabilir miyiz? emin olun çok daha iyi anlayabilirsiniz. Çünkü hızlı okuma eğitimi sayesinde cümlenin başı ile sonu arasında çabuk ilişki kurabileceksiniz. Böylelikle okuduğunuz metinlerdeki düşünce akışı beyne net olarak ulaşmış olacaktır. Bu ise anlama hızını pozitif olarak etkiler.

Hızlı Okuma Yeteneği Sonra Kaybedilebilir mi?

Hızlı okuma kabiliyeti, bisiklete binme, araba kullanma ve yüzme gibi bir kere öğrenilince hayat boyu unutulmayan eylemlerdendir. Bu nedenle hızlı okuma kabiliyeti zaman geçtikçe kaybedilmez. Ancak şu var ki, nasıl devamlı yüzen ve ya sürekli bisiklete binen bir kimse, bu eylemleri arada bir yapanlara göre daha çabuk ve ileridedirler. Aynı durum geçerlidir. Ne kadar fazla tekrar egzersiz yapılırsa, o kadar gelişme gösterilir. Bununla beraber, ne kadar da ara verseniz, eski durumunuza asla dönmez ve bu eğitimi almamış bir kişiden çok daha fazla kelime okuyabilirsiniz.

Ücretsiz ön görüşme yapmak için bizden randevu almanız yeterli olacaktır. 

Hızlı Okuma eğitimleriyle ilgili detaylı bilgi için :

İzmir Hızlı Okuma eğitimlerimiz için 0(232) 422 59 54 yada 0 (535) 667 32 24 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veyaİzmir Hızlı Okuma Eğitimini tıklayabilirsiniz.

İzmir Karşıyaka  Hızlı Okuma eğitimlerimiz için .0(232) 369 50 81 - 0(532) 100 11 65 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Karşıyaka Hızlı Okuma Eğitimini tıklayabilirsiniz
Bu makale şu konularla ilgili olabilir :izmir hızlı okuma - hızlı okuma - hızlı okuma izmir - izmir hızlı okuma eğitimleri -

Yorumlar