İzmir Hızlı Okuma,Hızlı Okuma İzmir, Hızlı Okuma Eğitimi

Okuma hızını artıran ve en yeni öğrenme metodları ile etkin okumayı sağlayan EHO'nun eğitimi 15 saat sürüyor. Sonunda, aynı materyal üç kat hızlı ve daha iyi anlayarak okunabiliyor. Masanızda biriken dosyalar, fazla zaman harcandığı ve bu sebepten dolayı sıkıldığınız için yığılan evraklar, 'bir gün okurum' diye alıp el süremediğiniz kitaplar... Üç kat daha fazla vaktiniz olsaydı, her şey çok daha kolay olacaktı. Vaktinizi üçe katlamak değil ama okuma hızınızı üç katına çıkarmak mümkün.

Hızlı Okuma Kursuyla Pratik Yapacağınız bazı öneriler;

Göz ritmini hızlandırın: Göz; bacak ve kol kasları gibi bir organdır. Haliyle, nasıl bir atlet idman yaptıkça daha hızlı koşabiliyorsa, insan da göz egzersizleri sonucunda daha hızlı ve geniş görebilir. Göz kapasitesini artırmak için genelde takistoskop yöntemleri ve bilgisayar programları kullanılır. Ayrıca, kalem veya parmağınızla da gözünüzü satır üzerinde daha hızlı kaymaya zorlayabilirsiniz. Dikkat edilmesi gereken bir başka nokta ise metni okurken yavaşlamamaktır. Çünkü yavaşlık okumayı verimsizleştirip, sizin sıkılmanıza neden olacaktır. Blok halinde okuyun: Normal bir okuyucunun gözü her durakta tek bir kelimeyi resmedip beyne gönderir. Halbuki insan gözü tek bakışta 3-4 kelimeyi algılayabilecek kapasitededir. Amaç, gözün daha geniş bloklar halinde okumasını (bakmasını) sağlamaktır.

Ön okuma yapın: Çoğu insan okuma öncesi metne göz atmaz. Hâlbuki metinle ilgili ön okuma iş başvurusunu değerlendireceğiniz bir kişinin, görüşme öncesi özgeçmişine göz gezdirmesine benzer. Bir insanı ya da kitabı önceden ne kadar iyi tanıyorsak, onun-la iletişim kurmamız o kadar kolay olur.

Aktif okuyun: Bilgiler insan beynine hap şeklinde kaydedilir. Telgrafları düşünün. Kısa ve özdür. Halbuki birkaç paragraflık telgraftan sayfalar dolusu yazı çıkabilir. Ama içinden alacağınız bilgi telgraftaki kadardır. Yazarın sadece ne dediğini düşünün. Okurken şu soruyu sorun: "Yazar lafı nereye vardırmak istiyor?"

Ücretsiz ön görüşme yapmak için bizden randevu almanız yeterli olacaktır. Hızlı okuma eğitimleriyle ilgili detaylı bilgi için :

İzmir’deki hızlı okuma eğitimlerimiz için 0(232) 422 59 54 yada 0 (535) 667 32 24 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya burayı tıklayabilirsiniz.

Antalya’daki hızlı okuma eğitimlerimiz için 0 242 323 73 15 yada 0 (505) 445 15 31 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya burayı tıklayabilirsiniz.

Bu makale şu konularla ilgili olabilir :izmir hızlı okuma - hızlı okuma - hızlı okuma izmir - izmir hızlı okuma eğitimleri -

Yorumlar