İzmir'deki Hızlı Okuma Kursları

Hızlı okuma kurslarına katılmaya karar vermenizin ardından düzenli ve disiplinli bir şekilde her gün bir saat boyunca, uygun olarak oluşturulan okuma ortamında belirli sayfa sayılarında okuma yapmak. Hızlı okuma açısından hedeflediğiniz sonucu alıncaya kadar, İzmir hızlı okuma kursları çalışmalarına ara vermeden her gün devam etmek. Hızlı okuma eğitimi süresince verilen egzersizleri düzenli bir şekilde takip etmek. Hızlı okuma kurslarının faya sağlayacağına inanmak ve bu konuda istekli olmak. Bu faydalı tutumlarla takip edilen bir hızlı okuma kursu programında en az yüzde yüz düzeyinde bir okuma hızı artışını hem de daha iyi anlayarak yakalamak mümkündür.

Geri dönüşler yapma alışkanlığını terk etme

İzmir’deki hızlı okuma kursları içerisinde karşılaştığımız en büyük engellerden birisi okuma esnasında çok sık geri dönüşler yapmaktır. Okuma açısından son derce verimsiz bir alışkanlık olan bu durumun en temel sebebi ise okuduğunu anlayamama konusundaki endişedir. Geri dönüşler yapma sorununu çözebilmek için kişinin okurken kendisini sürekli olarak olumlu yönde telkin etmesi ve beynin zaten var olan tamamlama becerisini etkin bir şekilde kullanması gerekiyor.

Okuma ile ilgili amacı belirleme

Bir öğrencinin girdiği herhangi bir sınavda soruları okurken gelişi güzel değil, sorunun ana fikri ne, ne anlatmak istiyor gibi sorular yardımı ile zihnini soru için hazırlaması gerekir.  Bu yapılmadığı takdirde rastgele okunan bir soruyu birkaç kez tekrarlamanız gerekebilir. İzmir hızlı okuma kursları ile öğrencilerin bu konuda farkındalık geliştirmesi hedeflenmektedir.

Kelime gruplarını görmeye çalışma

Gözlerimiz rahatlıkla 3-4 kelimeyi bir arada görebilecek kapasitededir. Fakat heceleme yapılarak öğrenilmiş olan okuma açısından bakılırsa bu sayı çok aşağılara düşebilir. Okuma yaparken, kelimelerin başına bakmaktansa sonuna bakmak, yan yana duran iki kelimenin ortasına bakmak ve okunan satırın alt tarafına bakmak çok daha fazla kelimeyi bir arada görerek daha hızlı okumayı sağlayabilir. İzmir hızlı okuma eğitimi içerisinde bu alışkanlığı kazandırmaya yönelik alıştırmalar yapılmaktadır.

Kelime dağarcığının genişletilmesi


Az sayıda kitap okuyan öğrenciler, kelime dağarcığı kısıtlı olacağından dolayı herhangi bir soruyu okurken kelimelere daha fazla önem vereceği için, çok zaman kaybı yaşar. Bunun için İzmir hızlı okuma kursları amaçlarından biri de kitap okumanın alışkanlık haline getirilmesidir.

Okuma yaparken dudakların kıpırdamaması

Bu de ilköğretim yıllarından kalma bir verimsiz okuma alışkanlığıdır ve öğrencilerin kitapları ya da soruları okurken istemli ya da istemsiz dudak kıpırdatmaları İzmir’deki hızlı okuma kursları açısından çözülmesi gereken bir okuma hatasıdır. Bu durumun önüne geçmek için İzmir hızlı okuma kursu katılımcısı olan bireyin, okuma esnasında bilinçli bir şekilde dudaklarını kapatması, hareket ettirmemesi ve sadece gözleri ile okumayı alışkanlık haline getirmesi gerekiyor. Bu konuda farkındalık geliştirmek için geçici bir süreliğine de olsa okuma esnasında sakız çiğnenebilir.

Ücretsiz ön görüşme yapmak için bizden randevu almanız yeterli olacaktır. 

Hızlı Okuma eğitimleriyle ilgili detaylı bilgi için :

İzmir Hızlı Okuma eğitimi için 0(232) 422 59 54 yada 0 (535) 667 32 24 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya İzmir Hızlı Okuma Eğitimi tıklayabilirsiniz.

İzmir Karşıyaka Hızlı Okuma eğitimi için 0(232) 369 50 81 - 0(532) 100 11 65 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya İzmir Karşıyaka Hızlı Okuma Eğitimi tıklayabilirsiniz

Antalya Hızlı Okuma eğitimi için 0 242 323 73 15 yada  0 (505) 445 15 31 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya  Antalya Hızlı Okuma Eğitimi tıklayabilirsiniz.

Denizli  Hızlı Okuma eğitimi 0 (258) 213 0 999 -  0 (532) 100 11 65  numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Denizli Hızlı Okuma Eğitimi tıklayabilirsiniz.

Muğla Hızlı Okuma eğitimi 0 (252) 213 00 98  -  0 (532) 100 11 65  numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Muğla Hızlı Okuma Eğitimi tıklayabilirsiniz.
Bu makale şu konularla ilgili olabilir :izmir hızlı okuma kursları - etkin hızlı okuma - izmir kişisel - hızlı okuma teknikleri izmir - hızlı okuma eğitim - sayginnlp hızlı okuma - antalya hızlı okuma -

Yorumlar