NLP ile Anlayarak Hızlı Okuma

SBS, YGS, LYS’ ye hazırlanan öğrencilerin sınav sorularını yetiştiremediklerini, özellikle uzun soruları çözmekten sıkıldıkları, çözmek istemedikleri yönünde sık sık yakınmalarını duymuşunuzdur… Göz ile beyin arasındaki sinirlerin, göz ile kulak arasındaki sinirlerden 25 kat daha hızlı hareket ettiğini biliyor muydunuz? O halde neden en az 10 saat süren bir çalışmayı en fazla 1–2 saatte bitirmeyesiniz? Okuma alışkanlığı olan bir kişi dakikada 150-250 kelime okuyabilir. Ancak beynimizin dakikada 1000-1200 kelime algılayabilecek potansiyeli vardır. Dakikada 200 kelime okuduğumuzu düşünelim, beynimizin kapasitesi ise 1000 kelime olduğuna göre aradaki fark olan 800 kelimelik boşlukta beynimiz okuduğumuz bilgiye odaklanmak yerine hayal kurar, farklı şeyler düşünür. Dolayısıyla paragrafın ya da sayfanın sonuna geldiğimizde ne okudum ben deriz, hiç bir şey hatırlamayız, geri dönüşler yaparız. Bu son derece doğaldır, Çünkü beynimiz kapasitesine uygun seviyede bilgi alamadığı için varolan kapasitesini başka şeyler düşünerek değerlendirir. Bu durum anlama oranımızıda büyük ölçüde düşürür. Kısa süre sonrada beynimiz bu durumdan sıkıldığı için çalışmamız kısa sürede sonlanır. Biz size kısa bir sürede okuma hızınızı minumum 3 katına çıkarmayı, bununla birlikte anlama oranınızı en üst seviyeye çıkarmayı garanti ediyoruz. Öğrenciniz ya da kendiniz “odaklanamıyorum, hatırlayamıyorum” demek yerine mevcut kapasitenizi ortaya çıkarın ve kullanmaya başlayın. Öğrencilerinizin ödev başında geçirdikleri zaman yarı yarıya azalsın ister misiniz? Test sınavlarındaki sürenin yarısı okuyup anlayarak geçiyor. Bu zamanı yarı yarıya azaltmak ve kalan süreyi çözümlere ayırmak bu eğitimle birlikte çok kolay. Aynı zamanda öğrencilerimizin soruları anlama oranları, odaklanmarı ve algılamaları en üst düzeye ulaşacak, dikkatleri en üst seviyede olacaktır.

Nlp İle Anlayarak Hızlı Okuma Teknikleri Eğitimlerimizin İçeriği Hazır bulunuşluk seviyesinin belirlenmesi ( Giriş, dakika/okuma hızının ve anlama seviyesinin belirlenmesi )

Hızlı okuma ve anlamayla ilgili olumsuz tutumların değiştirilmesi

Bilinçli zihin - bilinçaltı zihin arasındaki ilişki ve farklılığının öğrenilmesi

Öğrenme seviyelerinin kavranması ve hızlı okumaya uyarlanması

Beynimizin temel çalışma yöntemlerinin kazanılması

Heceleme, iç-dış seslendirme ve sık sık geriye dönüşler gibi hızlı okuma engellerinin yok edilmesi

Göz-beyin arasındaki uyumun sağlanması

Sağ beyin ve sol beyin loblarının etkin bir hale getirilmesi ve geliştirilmesi

Göze esneklik ve çeviklik kazandıran egzersizlerin öğrenilmesi

Göze ritmik bakma ve akıcı sıçrama hareketlerinin kazandırılması

Çeşitli özel yöntemlerle gözün yatay ve dikey görme alanının genişletilmesi

Bedensel - zihinsel ve psikolojik olarak hazırlığın yapılması

Dikkat yoğunluğu ve dikkat odaklanması çalışmalarının yapılması

Çeşitli hızlı okuma yöntemlerinin öğrenilmesi

Hızlı bir şekilde algılama çalışmalarının öğrenilmesi

Kitap okuma sevgisi ve alışkanlığının geliştirilmesi.

Ders çalışma performansını artırmaya yönelik becerilerin kazanılması

Sınav performansını artırmaya yönelik becerilerin kazanılması

Test çözme teknikleri becerilerinin kazanılması.

Ücretsiz ön görüşme yapmak için bizden randevu almanız yeterli olacaktır. Hızlı okuma eğitimleriyle ilgili detaylı bilgi için :

İzmir’deki hızlı okuma eğitimlerimiz için 0(232) 422 59 54 yada 0 (535) 667 32 24 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya burayı tıklayabilirsiniz.

Antalya’daki hızlı okuma eğitimlerimiz için 0 242 323 73 15 yada 0 (505) 445 15 31 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya burayı tıklayabilirsiniz.

Bu makale şu konularla ilgili olabilir :hızlı okuma - hızlı okum eğitmenliği - anlayarak hızlı okuma - hızlı okuma teknikleri - izmir hızlı okuma - antalya hızlı okuma -

Yorumlar