Anlayarak Hızlı Okuma

Günümüzde ilim ve teknolojide büyük gelismeler göze çarpmaktadır bununla birlikte bilgisayar hayatin her alanında kullanılmaya başlandı. Bilgi çağı ve bilgi toplumu kavramları tanınmaya başlandı. Bilgi toplumu oluşturma yolunda okumanın yeri önemle vurgulanmaktadır. Yapılan araştırmalarda bilginin büyük bölümünün okuyarak elde ettiği gözlemleniyordu. Bu da hızlı okuma yöntemlerinin gelişmesine neden oldu. Amerika ve İngiltere de üniversiteye hayatına kadar, öğrenimin her alanında kurslar açıldı ve seminerler verildi. Öğrenciler, iş adamları, yöneticiler, siyasetçiler bu kurslara ve seminerlere gitmeye başladılar. Böylece batıda hizli okuma teknikleri yaygın hale geldi. Türkiye de hızlı okuma tekniklerinin kullanımı oldukça yenidir.

ANLAYARAK HIZLI OKUMA EĞİTİMİNİN HEDEFİ:

Okuma hızınızı, anlama ve kavrama oranınızı da yükselterek az 2 hatta 3-4 kat artıracaksınız. Dikkat ve konsantrasyonunuzu artırabileceksiniz. Ders çalışırken kullandığınız ders kitaplarını ve kaynak kitaplarınızı yüksek anlama oranıyla daha hızlı okuyup anlayarak zamandan kazanıp başarı oranınızı da yükselteceksiniz.

*Öğrenme ve anlama hızınızı artırabileceksiniz.

*Hızlı okuma tekniği ile,sınavlarda soruları çok daha hızlı okuyup anlayarak zaman kazanıp avantaj sağlayacaksınız.

*Sınavlara hazırlanırken konulara daha iyi odaklanabilecek ve daha iyi öğreneceksiniz. Paragraf sorularını daha hızlı ve daha etkin okuyup anlayabileceksiniz.

*Hızlı okuma tekniklerini kullanarak,daha az zamanda daha çok kitap okuyabileceksiniz.

*Hızlı Okuma Eğitimine katılan bir öğrenci SBS,YGS,LYS,KPSS,ALES,TUS vb. sınavlarda soruları daha hızlı okuyup anlayarak, '20-30 dakika' ekstra zaman kazanacak.

*Anlayarak hızlı okuma eğitimi ile okuduklarını daha konsantre, etkin ve hızlı bir şekilde özümseyen, değerlendiren ve daha iyi akılda tutan, verimli bir okuyucu haline geleceksiniz...

ANLAYARAK HIZLI OKUMA EĞİTİMİ’NİN İÇERİĞİ:

* Öğrenme Süreçleri ve etkili kavrama yöntemleri.

* Okuma esnasındaki Konsantrasyon ve motivasyonu arttırma.

* Okuma ve anlamayı zorlaştıran etmenler.

* Klasik okuma ve üstün okuma tekniklerinin karşılaştırılması.

* Mevcut aktif görme alanını geliştirme.

* Görme ve anlama konusundaki sürati arttırma çalışmaları.

* Göz kaslarını çevikliğini arttırma.

* İç disiplininizi geliştirme.

* Okuma etkinliğine ritim kazandırma.

* Kelimeleri şekilleri yoluyla tanıma.

* Konunun ana fikrini yakalama.

* Hafıza-öğrenme ilişkisini arttırma.

* Hedefe yönelik okuma biçimleri.

* Okuma hızı ve anlama düzeyi ölçümleri.

Ne şekilde okuyacağını bilmek kadar nasıl konsantre olabileceğini öğrenmek de önemli bir unsurdur. Birey kendini zorlayarak, sıkıştırarak veya kendi kendine konsantre olamaz! Hal böyleyken, eğitim seminerlerimize katılmak sizde ve öğrencilerinizde çok şeyin değişmesine katkı sağlayacak.

Ücretsiz ön görüşme yapmak için bizden randevu almanız yeterli olacaktır. Hızlı okuma eğitimleriyle ilgili detaylı bilgi için :

İzmir’deki hızlı okuma eğitimlerimiz için 0(232) 422 59 54 yada 0 (535) 667 32 24 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz

Antalya’daki hızlı okuma eğitimlerimiz için 0 242 323 73 15 yada 0 (505) 445 15 31 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz

Bu makale şu konularla ilgili olabilir :hızlı okuma - anlayarak hızlı okuma - hızlı okuma teknikleri - izmir hızlı okuma - antalya hızlı okuma -

Yorumlar